مجله مخاطرات محیط طبیعی، بالاترین ضریب تأثیر (Impact factor) در بین نشریات تخصصی مرتبط با مخاطرات و نشریات دانشگاه سیستان و بلوچستان شد.

مجله مخاطرات محیط طبیعی، بالاترین ضریب تأثیر (Impact factor) در بین نشریات تخصصی مرتبط با مخاطرات و نشریات دانشگاه سیستان و بلوچستان شد.

مجله مخاطرات محیط طبیعی، بالاترین ضریب تأثیر (Impact factor) در بین نشریات تخصصی مرتبط با مخاطرات و نشریات دانشگاه سیستان و بلوچستان شد.

فصلنامه علمی- پژوهشی مخاطرات محیط طبیعی، در آخرین ارزیابی (1398)، موفق به کسب بالاترین ضریب تأثیر (Impact factor) در بین نشریات تخصصی مخاطرات شده است. این در حالی است که این نشریه در تاریخ ۱۳۹۵/۱/۱۷۱۷ فروردین ۱۳۹۵ دارای رتبه علمی-پژوهشی گردیده و در همین مدت کوتاه به این رتبه‌ها دست یافته است. موضوع نشریه در زمینه تخصصی ابعاد طبیعی مخاطرات محیطی مانند، سیل، خشکسالی، ریزگرد، زلزله و غیره می‌باشد که به شدت نتایج این مطالعات مورد نیاز جامعه علمی و سازمان‌های اجرایی کشور است.

با توجه به جدیدترین رتبه‌بندی نشریات پژوهشی کشور توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) مربوط به سال ۱۳۹۸، فصلنامه علمی- پژوهشی مجله مخاطرات محیط طبیعی (https: / / jneh.usb.ac.ir) با ضریب تأثیر 0.623 موفق به کسب بهترین رتبه کیفی (Q1) شد. بی تردید تلاش دست‌اندرکاران نشریه و نویسندگان مقالات، سهم بسزایی در گسترش مرزهای دانش و ارتقای کیفی و کمی جایگاه علمی کشور خواهد داشت.

این موفقیت را به اعضای ارجمند هیأت تحریریه، مدیر ارجمند مسئول نشریه، مدیر ارجمند داخلی، مدیر اجرایی و کارشناس ارجمند مجله سرکار خانم مرضیه دارائی تبریک عرض می‌نمایم. بنابراین لازم می­دانم مراتب سپاس ویژه از همه این عزیزان و همچنین ریاست محترم دانشگاه سیستان و بلوچستان به عنوان صاحب امتیاز، معاون ارجمند پژوهشی و مدیر محترم نشریات علمی دانشگاه را اعلام نمایم.

با آرزوی توفیق الهی :محمود خسروی سردبیر نشریه مخاطرات محیط طبیعی

 

کسب رتبه الف از کمیسیون نشریات علمی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

کسب رتبه Q1مجله مخاطرات محیط طبیعی از مؤسسه ISC

 

سال

ضریب تأثیر (IF)

چارک

رتبه

شاخص آنی

% استناد تجمعی

% خود استنادی

98-1397

0.623

Q 1  در هر دو مقوله علوم محیطی و علوم زمین و علوم سیاره‌ای

الف

0.089

55

13.16

97-1396

0.238

Q2 در مقوله علوم محیطی و Q1 در مقوله علوم زمین و علوم سیاره‌ای

ب

 

 

0

 

معیارهای کلی ارزیابی نشریات علمی در سال ارزیابی ۱۳۹۸ توسط کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور:

در این ارزیابی که توسط گروه‌های کارشناسی و نیز داوران تخصصی برای هر نشریه انجام شد و امتیازهای کسب شده و رتبه هر نشریه تعیین گردید. در ارزیابی سال ۹۸ امتیاز کل ۱۰۰۰ امتیاز بوده است. به طور کلی در رتبه‌بندی نشریات علمی سال ۱۳۹۸، حدود ۵ درصد نشریات رتبه بین‌المللی، ۷ درصد رتبه الف، ۶۰ درصد رتبه ب، ۱۳ درصد رتبه ج و ۱۵ درصد رتبه د، کسب کرده‌اند.

انتشار به موقع و ضوابط آئین نامه نشریات (91)

داشتن وبگاه استاندارد، زیرساخت‌ها و اطلاعات شناسنامه‌ای نشریه (165)

رعایت آئین نگارش، ساختار و کیفیت مقالات (233.5)

رعایت فرآیند پذیرش مقالات و داوری تخصصی (70)

وضعیت نشریه در نمایه‌های استنادی، تخصصی و اجتماعی (170)

به‌کارگیری مقررات و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای رعایت اخلاق علمی نشر و جلوگیری از بروز تخلفات علمی (80)

کل امتیازها: ۸۰۹.۵                                       رتبه:  الف